WUSHU (KUNG-FU)
Wushu jest znane w Europie pod nazwą Kung – Fu. Słowo Wushu oznacza sztuki walki i obejmuje wiele różnych stylów walk.
Wushu może trenować każdy. Bogactwo tej dyscypliny pozwala na dobranie ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz osób starszych – bez względu na poziom sprawności. Istnieje wiele powodów dla których ludzie trenują – dla niektórych to sztuka walki i samoobrona, dla innych gimnastyka rekreacyjna czy odchudzająca, a dla jeszcze innych – doskonalenie siebie poprzez ćwiczenia.
Wushu  rozwija wszechstronnie podobnie jak gimnastyka – poprawia gibkość, szybkość, estetykę i koordynację ruchu, zwiększa siłę, pomaga zachować prawidłową postawę, poprawia koncentrację. Z założenia jest to technika samoobrony ale skutecznie pomaga w utrzymaniu zdrowia oraz sprawności fizycznej i umysłowej.
W treningach kung-fu/wushu mogą brać udział dzieci, rodzice z dziećmi, młodzież i dorośli. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od ćwiczeń rozciągających, poprzez ćwiczenia poprawiające kondycję i siłę do prostych i skomplikowanych ćwiczeń technicznych.

 

TAI CHI
Tai Chi to system opracowany w XI wieku w Chinach. Opiera się na harmonijnych, powolnych ruchach, pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.
Harmonia ruchu i bezruchu, wdechu i wydechu, napięcia i rozluźnienia prowadzi do stanu psychofizycznego relaksu i poprawy nastroju. Systematyczny trening wpływa na układ oddychania i krążenia, przez co wzmacnia mięsień sercowy i reguluje ciśnienie krwi. Określone ruchy, powodując delikatną pracę mięśni, pobudzają i stymulują punkty akupunkturowe, co wspiera zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Zajęcia prowadzi Michał Borawski, który wielokrotnie startował na zawodach krajowych i międzynarodowych, zdobywając w ciągu swojej kariery zawodniczej blisko 100 medali. Wushu zajmuje się od 27 lat. Przez wiele lat prowadzony w Polsce przez chińskiego trenera z Pekinu Zhang Feng Juna. Były zawodnik kadry narodowej i trener reprezentacji Polski. Szkolił się wielokrotnie w Chinach u znanych nauczycieli kung fu / wushu.